HAIR SYMPOSIUM

8 czerwca, godz. 10.00 – 14.30

Wszystko o włosach


Liczba miejsc ograniczona!

Zarejestruj się już dziś


ImageImage
dni
godziny
minuty
sekundy

DO ROZPOCZĘCIA POZOSTAŁO

AGENDA

10:00 - 10:10

Powitanie

Izabella Lesieur – Dyrektor Działu Marketingu/Bernard Dżumaga – Medical Advisor

Icon

10:10 - 10:25

Łysienie plackowate

dr hab. n. med. Adriana Rakowska

Icon

10:25 - 10:45

Androgenetic alopecia

prof. Ulrike Blume-Peytavi*

Icon

10:45 - 11:00

Łysienie telogenowe

dr n. med. i n. o zdr. Anna Waśkiel-Burnat

Icon

11:00 - 11:20

Łysienie bliznowaciejące

dr hab. n. med.Adriana Rakowska

Icon

11:20 - 11:40

Komunikacja z pacjentem z wypadaniem włosów

Zbigniew Kowalski

Icon

11:40 - 12:00

Dyskusja

Icon

12:00 - 12:30

Przerwa

Icon

12:30 - 12:45

Świąd skóry głowy i trichodynia

prof. dr hab. n. med. dr h.c. Jacek Szepietowski

Icon

12:45 - 13:00

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

dr hab. n. med. Adriana Rakowska

Icon

13:00 - 13:15

Interactome: New frontier in research on seborrhoeic dermatitis


Valerie Mengeaud – Global Medical Director*

Icon

13:15 - 13:30

Nowe leki w wypadaniu włosów


dr n. med. i n. o zdr. Anna Waśkiel-Burnat

Icon

13:30 - 13:40

Pierre Fabre dla włosów


Kamil Gontarzewski – Junior Product Manager Ducray

Icon

13:40 - 13:50

mTrichoscopy – aplikacja szkoleniowa


prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka

Icon

13:50 - 14:20

Ciekawe przypadki kliniczne


panel ekspertów


Icon

14:20 - 14:30

Podsumowanie i zamknięcie


dr hab. n. med. Adriana Rakowska, Bernard Dżumaga – Medical Advisor


Icon

*wykłady angielskojęzyczne będą tłumaczone na język polski


PRELEGENCI

prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka

Prof. Lidia Rudnicka jest z wykształcenia lekarzem, specjalistą dermatologiem – wenerologiem, kierownikiem Katedry i Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowała w Uniwersytetach w Bonn (Niemcy) i Kolonii (Niemcy) oraz w Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Była stypendystką National Institues of Health w Bethesda (USA), Universitaire de Liège (Belgia) oraz Thomas Jefferson University w Filadelfii (USA). Na jej dorobek składa się kilkaset publikacji, kilkadziesiąt rozdziałów w książkach i dwie książki. . Głównym osiągnięciem naukowym prof. Rudnickiej jest opracowanie metody trichoskopii do diagnostyki zmian w obrębie skóry owłosionej głowy. Metoda trichoskopii, opracowana po raz pierwszy prawie 20 lat temu, stała się podstawową dermatologiczną techniką diagnostyczną na całym świecie. Opublikowany pod współredakcją prof. Rudnickiej Atlas of Trichoscopy jest jedną z najczęściej kupowanych książek medycznych wydawcy, przetłumaczony na kilka języków na świecie. Jej zainteresowania kliniczne skupiają się głównie wokół nowoczesnych metod nieinwazyjnego obrazowania skóry oraz autoimmunizacyjnych chorób skóry, takich jak twardzina układowa, toczeń rumieniowaty, łysienie plackowate i łuszczyca. Organizuje i aktywnie uczestniczy w promowaniu wiedzy medycznej i profilaktyki . Jako ekspert w dziedzinie trichoskopii i leczenia układowych chorób autoimmunizacyjnych była zaproszonym gościem wielu konferencji w ponad 40 krajach na świecie, w tym corocznych edycji American Academy of Dermatology i European Academy of Dermatology and Venereology.

Honorowy Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

prof. Ulrike Blume-Peytavi

Profesor Ulrike Blume-Peytavi jest profesorem zwyczajnym dermatologii i alergologii, pełni funkcję wicedyrektora Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego - Charité w Berlinie, jak też dyrektora Centrum Badań Klinicznych ds. Włosów i Skóry oraz kierownika Oddziału Dermatologii Dziecięcej.Zainteresowania kliniczne i działalność kliniczna profesor Ulrike Blume-Peytavi obejmuje choroby włosów, dermatologię dziecięcą i innowacyjną. Jest autorką ponad 350 oryginalnych publikacji naukowych, redaktorem podręcznika na temat wzrostu włosów, a także redaktorem niemieckiego Atlasu Dermatologii Dziecięcej.Profesor Blume-Peytavi jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych, założycielką i byłym prezesem Europejskiego Towarzystwa Badań nad Włosami, Kobiecego Towarzystwa Dermatologicznego, byłym prezes niemieckiego Stowarzyszenia Dermatologii Dziecięcej, a także byłym prezes i członkiem zarządu Berlińskiego Stowarzyszenia Dermatologicznego

dermatolog, alergolog

dr hab. n. med. Adriana Rakowska

Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku ukończyła w 2001 roku. W latach 2003-2014 pracowała w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, w tym na stanowisku kierownika Przyklinicznej Poradni Dermatologii. Od 2014 roku jest adiunktem w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tytuł specjalisty dermatologa-wenerologa uzyskała w 2009 roku, stopień doktora nauk medycznych w 2010 roku, stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w styczniu 2018 roku. Szczególne zainteresowania to choroby włosów i skóry owłosionej głowy. Jest autorką ponad 100 publikacji naukowych, kilkudziesięciu rozdziałów w podręcznikach oraz ponad 200 doniesień zjazdowych prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych oraz jednym z redaktorów anglozjęzycznego „Atlas of Trichoscopy” (przetłumaczonego na język chiński, rosyjski, portugalski, polski) oraz „Współczesnej dermatologii”.

dermatolog-wenerolog

dr n. med. i n. o zdr. Anna Waśkiel-Burnat

Jest specjalistką w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W roku 2014 ukończyła studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autorka ponad 100 artykułów i rozdziałów książek, głównie na temat chorób włosów. Anna Waśkiel-Burnat jest jednym z redaktorów dwóch monografii Clinical cases in scalp disorders i Clinical cases in hair disorders oraz młodszym redaktorem w czasopiśmie International Journal of Dermatology. Anna Waśkiel-Burnat była wykładowcą na licznych polskich i zagranicznych konferencjach oraz kursach trichoskopowych. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, European Hair Research Society, International Dermoscopy Society I International Trichoscopy Society.

dermatolog - wenerolog

Zbigniew Kowalski

Przewodniczący Sekcji Motywacji Pacjentów Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, jeden z pionierów nauczania komunikacji w medycynie, autor 14 książek, poradników i podręczników na ten temat, wykładowca i trener. W jego zajęciach wzięło udział ponad 75 000 lekarzy z całego świata.

wykładowca, trener

prof. dr hab. n. med. dr h.c. Jacek Szepietowski

Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Doktor Honoris Causa Caucasus International University w Tbilisi w Gruzji, członek rzeczywisty Królewskiego Kolegium Lekarskiego (Fellow, Royal College of Physicians) w Edynburgu, były Prezydent International Forum for the Study of Itch (IFSI) oraz European Society for Dermatology and Psychiatry (ESDaP), Członek Honorowy 19 międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych. W latach 2011-2020 Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w latach 2008-2011 Dyrektor Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, Autor/współautor ponad 800 prac naukowych, 17 książek, ponad 80 rozdziałów w podręcznikach polskich i zagranicznych. Jego prace były cytowane ponad 22000 razy, a index „h” (Web of Science) wynosi 66. Główna nurty badacze to świąd, psychodermatologia i pzrewlekłe dermatozy zapalne, ze szczególnym uwzględnieniem hidradenitis suppurativa.

dermatolog - wenerolog

Valerie Mengeaud, PhD

Doktor biologii – specjalista w zakresie skóry, posiada 15 letnie doświadczenia w badaniach klinicznych nt. włosów i skóry w laboratoriach Pierre Fabre. Od 2016 roku jest Dyrektorem Medyczny – Ducray Dermatological Laboratories. Członek Francuskiego Towarzystwa Badań w Dermatologii i Fundacji EGZEMA (fundacji Laboratories Pierre Fabre Dermo Cosmetique). Autorka ponad 40 artykułów naukowych z dziedziny dermatologii nt. trądziku, egzemy, łuszczycy, świądu skóry, choroby włosów w recenzowanych czasopismach. Ponad 100 wystąpień na międzynarodowych kongresach.

Global Medical Director

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy technicznej? Skontaktuj się z nami!

tel. 794 700 307 mail: biuro@tvip.pl